Sokakla İç İçe Yaşam Kurgusu

23. ARKİV Buluşması, 21 Kasım 2012 tarihinde Kalebodur sponsorluğunda 35. Sokak'ta gerçekleşti.

Teğet Mimarlık'ın ortağı Mehmet Kütükçüoğlu önderliğinde gerçekleşen buluşmaya, Teğet Mimarlık'tan Nazlı Balkaya, Yalın Mimarlık'tan Ömer Selçuk Baz, MTF'den Derya Ekim Öztepe, XXI Mimarlık Tasarım ve Mekan Dergisi'nden Hülya Ertaş, M artı D Mimarlık'tan Dürrin Süer Kılıç, Metin Kılıç, Utkan Emek Seçkin, Distudio Mimarlık'tan Didem Özdel, Arkayın Mimarlık'tan Tufan Arkayın, Ali Akgün, Melis Kırlıoğlu, Meltem Ülker, Not Mimarlık'tan Merih Feza Yıldırım, Serdar Uslubaş, Özgen Karagöl, Eren Şen, Kurtel Mimarlık'tan Yaşar Kurtel, Çatı Mimarlık'tan Sevgi Molva, Erkan Oktay, Eko Adm'den Tamer Aksüt, Mustafa Erinanç, Kalebodur'dan Pelin Özgen, Ayşe Çamcı, Didem Eski, Fatma Güven, Funda Ersan, Türkay Kocaman, Arkitera Mimarlık Merkezi'nden Ömer Yılmaz, Selin Biçer ve Aslı Uzunkaya katıldı.

Etkinlik Mehmet Kütükçüoğlu'nun 35.Sokak satış ofisindeki sunumu ile başladı. Kütükçüoğlu arsanın konumunu, çevresi ile bugünkü ve gelecekte varolması öngörülen ilişkiyi özetlerken, İzmir'deki gelişim akslarından ve bunların çok belirgin akslar olduğundan da bahsetti.

Sunum ve soru-cevap kısmının ardından ardından 35. sokak gezildi. İlk etabı tamamlanan yapının numune dairelerinin tüm mutfak ürünleri, banyo virtifiyeleri, zemin ve duvar kaplamaları Kalebodur'a ait. Bitmiş dairelerle beraber inşaat halindeki kısımlar da gezildi, böylelikle 2 km'lik kurgunun tam olarak yarısı deneyimlenmiş oldu.

Ayrıntılı bilgi için www.arkitera.com

ARKİV Buluşmaları Hakkında

Kapalı oturumlar halinde belli periyodlarda düzenlenen buluşmalarda her oturumda farklı bir proje geziliyor ve tartışılıyor. Buluşmaların kaydedildiği videolar, ARKİV'de ilgili projelerin başlıkları altında yayınlanıyor.

21.11.2012
Cemil Topuzlu Caddesi
İş Bankası Blokları A Blok Daire 8
34726 Dalyan Kadıköy İstanbul TÜRKİYE

T: +90 (216) 355 07 22