Çanakkale Anten Kulesi Uluslararası Mimari Proje Yarışması'nın Ön Seçim Sonuçları İlan Edildi

Arkitera Mimarlık Merkezi'nin Seranit Yapı Grubu sponsorluğunda hayata geçirdiği Yarışmayla Yap Projesi'nin desteğiyle açılan dördüncü yarışma olan Çanakkale Karasal-Sayısal Yayın Kulesi Uluslararası Yarışması için, dünyanın farklı ülkelerinden tanınmış sekiz mimari ekip Çanakkale'nin yeni anten kulesi için yarışacak.

DÜNYANIN ÖNDE GELEN MİMARLIK OFİSLERİ FİNALİSTLER ARASINDA
Çanakkale Karasal-Sayısal Yayın Kulesi Uluslararası Ön Seçimli Mimari Proje Yarışması'na katılım için dosya gönderen 144 yarışmacı ekip Mimar Emre Arolat, Mimar Caroline Bos, Mimar Louis Becker,Mimar Arzu Erdem ve İnşaat Mühendisi Oğuz Cem Çelik'in yer aldığı jüri tarafından ön değerlendirmeye alındı. Jüri değerlendirmesi sonucunda finale kalan 8 ekip şöyle oldu;

  • Sou Fujimoto Architects
  • Snohetta & Özer/Ürger Architects & Battle Mccarthy
  • Ian Ritchie Architects & ARUP
  • AL_A
  • Powerhouse Company & IND [Inter.National.Design]
  • TEĞET
  • OLAF GIPSER & ARUP & Deniz Aslan
  • FR-EE/Fernando Romero Enterprise & KOTU+MAPmx Studio & Werner Sobek

Seçilen sekiz yarışmacı ekip 15 Şubat 2014'te Çanakkale'nin yeni anten kulesi için tasarımlarını teslim edecekler.

YARIŞMAYLA YAP PROJESİ HAKKINDA
Yarışmayla Yap, Arkitera Mimarlık Merkezi'nin Seranit Yapı Grubu sponsorluğunda hayata geçirdiği mimari ve kentsel anlamda önem taşıyan tüm yapıların, kentsel tasarımların, anıt, kule heykel gibi kimlik öğelerinin projelerinin yarışma yoluyla elde edilmesini amaçlayan bir girişim. Projenin amacı Türkiye'de mimarlık alanında açılan yarışmalarının sayısının arttırılması ve ödül alan projelerin uygulanarak, mimari kalitenin çağdaş ülkeler seviyesine gelmesini sağlamak. Yarışmayla Yap Projesi www.yarismaylayap.com web sitesinden ve etkinliğe ait twitter.com/YarismaylaYap facebook.com/yarismaylayap sosyal medya hesaplarından takip edilebiliyor.

05.12.2013
Cemil Topuzlu Caddesi
İş Bankası Blokları A Blok Daire 8
34726 Dalyan Kadıköy İstanbul TÜRKİYE

T: +90 (216) 355 07 22