Arkitera Gezgini Yollara Düştü

Bu yıl üçüncü kez verilen Arkitera Seyahat Bursu'nu kazananı Elif Yılmaz Amsterdam yollarında...

Arkitera Seyahat Bursu ile bu yıl, ARKIMEET 2014'ÜN "Ya Sonra?" temasıyla bağlantılı olacak şekilde günümüz teknolojileri gözönüne alınarak, kent ve insan ilişkisinin geldiği noktanın görünür kılınması ve iletişim araçlarının kentleri ne derece yaşanabilir kıldığının araştırılmasını hedeflenmişti. Gezgin adaylarından Elif Yılmaz da Amsterdam'ın gelecek vizyonunu araştırmak üzere bursun kazananı olarak belirlenmişti.

Arkitera Gezgini Neler Yapacak?
Amsterdam'da Amsterdam Smart City platformunun yaratıcı teknolojileri kullanarak 2009'dan beri gerçekleştirdiği projelerini incelemeyi hedefleyen Elif, platformun tüm projelerini deneyimlemeyi planlıyor. Kanal kenarında 3d yazıcı ile bir ev inşa etmeye çalışan 3D Print Canal House projesinden kentin karbon emisyonunu düşürmeyi hedefleyen Climate Street projesine kadar kentteki birçok yenilikçi girişimi değerlendirme fırsatı bulacak.

Arkitera Gezgini'nin yurda döndükten sonra deneyimlerini ARKIMEET 2014'te yapacağı bir sunumla aktaracak. O güne kadar Elif'in gün gün neler yaptığını Instagram, Twitter ve Facebook hesaplarının yanında düzenli yazılar yazacağı blogundan da takip edebilirsiniz.

03.11.2014
Cemil Topuzlu Caddesi
İş Bankası Blokları A Blok Daire 8
34726 Dalyan Kadıköy İstanbul TÜRKİYE

T: +90 (216) 355 07 22