ArkiPARC 2013 Belediye Ödülü için Başvurular Başladı!

Belediye Ödülü 10 - 11 Nisan 2013 tarihleri arasında Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenecek ArkiPARC 2013 Gayrimenkul Fuarı kapsamında sahiplerini bulacak.

ArkiPARC Belediye Ödülü 2013, belediyeler tarafından hayata geçirilen kamu hizmetlerini aynı zamanda gayrimenkul alanında, kentli için olumlu yönde bir değer artışının gerçeleşmesine sebep olan uygulamaların teşvik edilmesini hedeflemekte. Bahsedilen kamu hizmetlerinin uygulandıkları kentlerde sağlıklı değer artışlarına sebep olması ve kentlilerin yaşam kalitesinde doğrudan bir artış gözlemlenmesi şartı da aranmakta. Ödül, sıralanan gerekçeler neticesinde veya bu hizmetlerin gerçekleşmesi için gerekli koşulları sağlamasında gösterdiği rolden ötürü belediyenin tüzel kişiliğine verilecek. Ödüle büyükşehir, il ve ilçe belediyeleri başvuru yapabilecek.

Belediye Ödülü 2013, gayrimenkul ve kent alanında uzman jürinin oyları ile belirlenecek. Jüride; EVA Gayrimenkul Değerleme Danışmanlık Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı, Şehir Plancısı Semra Kutluay, Mentor Proje Yönetimi Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı İlhami Akkum, Kentsel Strateji Danışmanlık Ortağı ve Çekül Yönetim Kurulu Üyesi Ali Faruk Göksu, Argos Yapı yöneticisi Aslı Özbay, Atılım Üniversitesi öğretim görevlisi Dr. Savaş Zafer Şahin ve Ağaoğlu Şirketler Grubu Genel Müdürü Hasan Rahvalı yer almakta.

11 Nisan 2013 Perşembe günü Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleşecek bir törenle sahiplerini bulacak ödüle son başvuru tarihi ise 31 Ocak 2012.
Ödül ile ilgili ayrıntılı bilgiye www.arkiparc.com adresinden ulaşılabilir.

ArkiPARC Hakkında
Kentleşmenin en önemli aktörlerinden biri olan gayrimenkul sektörü, ArkiPARC 2013 Gayrimenkul Fuarı ile dördüncü kez biraraya geliyor.
Arkitera Mimarlık Merkezi'nin "Kentsel Kalite için Diyalog" ana teması ile 10-11 Nisan 2013 tarihlerinde İstanbul, Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleştireceği ArkiPARC 2013, gayrimenkul sektörü ve kamu arasında bilgi paylaşımını sağlayan kapsamlı bir platform olmayı hedefliyor. Etkinliğin teması ise "Cumhuriyetin 100'üncü Yılına 10 Kala Gayrimenkul" olarak belirlendi.

ArkiPARC 2013'te Neler Olacak?
Kentsel kalitenin sürdürülmesi ve nitelikli kentsel çevrelerin yaratılması amacı ile gayrimenkul sektörü ve kamunun bir araya geleceği ArkiPARC 2013 için çalışmalar başladı. Etkinlik programının oluşturulmasında kamu, gayrimenkul ve mimarlık sektörlerinin önde gelen kurum ve kişileri ile iş birliği yapılıyor.

ArkiPARC 2013 dahilinde düzenlenecek paneller ve sergiler ile sektörün yenilikçi potansiyelinin harekete geçirilmesi, yeni fikrilerin sektöre ve kamuya sunulması ve etkinliğin kentsel kaliteyi ilgilendiren tüm alanları kapsaması planlanıyor.

ArkiPARC 2013'te katılımcılar, gayrimenkul sektörü içindeki yeni rollerini ve olası iş birliklerini keşfetme şansını yakalarken, Dünya'da ve Türkiye'de gayrimenkul sektöründe yaşanan gelişmeleri uzmanlarından dinleme fırsatına sahip olacaklar. ArkiPARC 2013 katılımcıları ayrıca, kamu sektöründeki yetkililerle bir araya gelerek projelerini etkili bir kitleyle paylaşma olanağı da bulabilecekler.

Türkiye'nin gayrimenkul politikalarının masaya yatırılacağı ArkiPARC 2013'te yerel yönetimler ise yürütmekte oldukları projeleri sunarak özel sektör ile potansiyel iş birliklerini değerlendirecek ve kentsel kalitenin sürdürülmesi konusundaki deneyimlerini aktaracaklar.

26.11.2012
Cemil Topuzlu Caddesi
İş Bankası Blokları A Blok Daire 8
34726 Dalyan Kadıköy İstanbul TÜRKİYE

T: +90 (216) 355 07 22