Romantik, Doğaya Bağımlı ve Endüstriyel Bir Ürün

29 Eylül 2012 tarihinde Kalebodur sponsorluğunda 21. kez düzenlenen ARKİV Buluşması, Doluca Şarapçılık'ta gerçekleşti.

Şanal Mimarlık ortağı Murat Şanal önderliğinde gerçekleşen buluşmaya Cemal Mutlu, Ali Eray, Mehmet Emin Çakırkaya, Pınar Gökbayrak, Aylin Ayvaz, Defne Önen, Dilgün Saklar, Elif Özdemir, Oral Göktaş, Sevince Bayrak Yekta İpek, Cibeles Sanchez Llupart, Balin Özcan, Mehmet Alpertong, Ayber Gulfer, Carlos Valderrama Lozano, Ahmet Turan Köksal, Murat Er, Emlakwebtv adına Işılay Çolak, Bilal Balaoğlu, Kalebodur'dan Ayşe Çamcı, Arkitera Mimarlık Merkezi'nden Ömer Yılmaz, Aslı Uzunkaya, Arzu Eralp, Bahar Bayhan, Barış Göğüş, Burcu Şenparlak, Burcu Göncüoğlu, Damla Özgü Yıldız, Derya Gürsel, Derya Yazman ve Selin Biçer katıldı. Düzenlediğimiz sosyal medya kampanyası sonucunda da Deniz Güre Emek, Ayşegül Özlem Bayraktar, Nihat Sarı ve Umut Koç buluşmada yerini aldı.

Çerkezköy'de fabrikaya ulaştığımızda organize sanayi bölgesi girişinde durup binanın cephesi ve kütle etkisi uzaktan izlendi. Bu sırada Murat Şanal, fabrika ve henüz yapılmamış olan fakat tasarlanan vadi ve ziyaretçi merkezinin konumlanışı hakkında bilgi verdi.

Kültür & Coğrafya & Bilgi Birikimi
Fabrika idari bölümündeki camekan toplantı odasında Murat Şanal sunumunda tasarım ve inşa boyunca nasıl bir süreç geçirdiklerini anlattı.Sunuma şarap üretimi ve dünyada üretilebilen konumlardan bahsederek başlayan Şanal bunun tamamen doğaya bağımlı bir üretim olduğundan, topoğrafik eğrilerin kullanımının, güneş açısının ne denli önemli olduğundan bahsetti.

Sunum, şarap ve peynir tadımıyla gerçekleşirken, bu sürecin sonunda yine şarap tadımıyla beraber tüm fabrika gezildi. Gezi esnasında tesis çalışanları tarafından şarabın tüm imalat süreci detaylı bir biçimde anlatıldı.

Ayrıntılı bilgi için www.arkitera.com

ARKİV Buluşmaları Hakkında
Kapalı oturumlar halinde belli periyodlarda düzenlenen buluşmalarda her oturumda farklı bir proje geziliyor ve tartışılıyor. Buluşmaların kaydedildiği videolar, ARKİV'de ilgili projelerin başlıkları altında yayınlanıyor.

25.09.2012
Cemil Topuzlu Caddesi
İş Bankası Blokları A Blok Daire 8
34726 Dalyan Kadıköy İstanbul TÜRKİYE

T: +90 (216) 355 07 22