Akıbeti Bilinmeyen Bir Müze Girişimi: İstanbul Su Medeniyetleri Müzesi Terkos Pompa İstasyonu

30 Haziran 2012'de Kalebodur sponsorluğunda düzenlenen ARKIV Buluşmaları'nın 19. ayağı 2012 yılında verilen 13. Ulusal Mimarlık Ödülleri'nde Yapı Dalı/Koruma-Yaşatma Başarı Ödülü sahibi İstanbul Su Medeniyetleri Müzesi Terkos Pompa İstasyonu'nda yapıldı.

Buluşma'ya İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü'nden Yrd.Doç.Dr. Gülsün Tanyeli ve Yrd.Doç.Dr. Nurbin Paker Kahvecioğlu önderliğinde Plan A Mimarlık'tan Elif Özdemir ve Sinan Logie, İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü'nden Araştırma Görevlisi Burçin Kürtüncü, Ömer Kanıpak, Eylem Erdinç, Defne Önen, Kalebodur'dan Pelin Özgen ve Arkitera Mimarlık Merkezi'nden Ömer Yılmaz, Emine Merdim Yılmaz ve Selin Biçer ile Uğur Ceylan katıldı. Ayrıca https://twitter.com/#!/mimarlikarsivi adresinden düzenlediğimiz yarışmanın talihlisi olan Said Saidoğlu da Buluşma'daki yerini aldı.

Gezi sırasında Gülsün Tanyeli ve Nurbin Paker Kahvecioğlu yapıların hikayelerini anlattı.

Ayrıntılı bilgi için www.arkitera.com 

ARKIV Buluşmaları Hakkında
Kapalı oturumlar halinde belli periyodlarda düzenlenen buluşmalarda her oturumda farklı bir proje geziliyor ve tartışılıyor. Buluşmaların kaydedildiği videolar, ARKIV'de ilgili projelerin başlıkları altında yayınlanıyor.

30.06.2012
Cemil Topuzlu Caddesi
İş Bankası Blokları A Blok Daire 8
34726 Dalyan Kadıköy İstanbul TÜRKİYE

T: +90 (216) 355 07 22